Kohvi vs Matcha tee

Blogi

Kommenteeri
Tegemist on igipõlise võitlusega, millel on mõlemal poolel oma head ja vead. Kohvi on paljude inimeste seas äärmiselt populaarne erguti, mida kasutatakse hommikuti ning samuti ka korduvalt päeva jooksul. Küll aga ei mõista inimesed, et liigne kohvi ja sellega kaasneva kofeiini tarbimine võib olla kahjulike mõjudega nende tervisele. Tõsi, kohvi aitab meid värskena hoida ning kohati on see ainuke variant ennast ergutada – kui näiteks sõidate pikka vahemaad, siis tanklast leiate kindlasti kohvi, kuid matcha teega on asjalood pisut keerulisemad. Samas on matcha tee puhul tegemist lahendusega, mida tasuks hoolikalt kaaluda. Kohvi asendamine matcha teega on teie tervisele kasulikum, ning uskuge või mitte, tunnete ennast täpselt sama värskelt. Ainukeseks miinuseks on valmistamiseks kuluv aeg ning väikene populaarsus laiemas üldsuses.

Miks kohvi võib olla teie tervisele ohtlik?
Inimesed kipuvad tihti ära unustama, milline mõju kohvil on meie tervisele. Ilmselt on meie seas palju inimesi, kes ei suuda enda päeva alustada ilma kohvita. Kui teil on probleeme kõrge vererõhuga, kõhulahtisusega või epilepsiaga, siis kohvi tarbimine võib seda kõike süvendada ning oluliselt hullemaks muuta. Kanged kohvid sisaldavad suures koguses kofeiini ning tarbides päevas ühe tassi, ei juhtu teiega tõenäoliselt mitte midagi halba. Samas on inimestel harjumus tarbida kolm-neli või isegi rohkem tassi päevas. Kui liita kokku kofeiini kogus, mida päeva jooksul manustate, siis see on tõesti märkimisväärne. Eriti hulluks läheb olukord, kui juurde tarbitakse ka suures koguses suhkrut või energiajooke/kofeiinitablette.

Kuidas muudab Matcha tee minu päeva paremaks ning tervislikumaks?
Esiteks on matcha tee väga kõrge antioksüdantide sisaldusega, mis aitab võidelda erinevate viiruste ning haigustega. Enda immuunsüsteemi tugevndamine ning hooldamine võiks olla iga inimese prioriteetne tegevus. Hea tervislik seisund tagab ka rahulikuma une ning stressivaba keskkonna elamiseks. Lisaks on erinevate uuringutega leitud, et matcha tee aitab kaasa maksa toimimisele. Inimeste seas on äärmiselt populaarseks muutunud detox ehk enda keha puhastamine ebavajalikest jääkainetest. Tänu sellele on märgata ka olulist populaarsuse kasvu just matcha tee puhul. Sarnaselt kohvile suudab matcha tee meid muuta värskemaks ning kiirendada aju funktsioneerimist. Tarbides hommikul kohvi asemel hoopis teed, on teie keskendumisvõime oluliselt kõrgenenud ning suudate paremini enda emotsioone ja mõtteid kontrollida. Samuti on leitud, et matcha tee suudab vähendada kehas leiduvad halbu kolesterooli osakesi – mis põhjustavad meile erinevaid vereringega seotud vaegusi. Paljude jaoks on äärmiselt oluline ka kehakaal, millega pidevalt võidelda soovitakse. Matcha tee sisaldab endas aineid, mis suudavad parandada ainevahetust ning ühtlasi kulutada ka rohkem energiat. Tulemuseks on saledam figuur ning meeldivam olek – loomulikult peab olema ka kehaline aktiivsus ja toitumine kontrolli all.

Head matchatamist! 


Lisa kommentaar

Email again: